Через недопрацювання влади, на місцях не готові до реформи ЖКГ, – «Наш край»

22.04.1654e1cb8c570960 650x410 - Через недопрацювання влади, на місцях не готові до реформи ЖКГ, – «Наш край»

Партія «Наш Край» вимагає відтермінувати на півроку зміни в управлінні багатоквартирними будинками через провал владою реформи ЖКГ та готує відповідний законопроект. Про це сьогодні заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, українці не готові до змін у сфері ЖКГ, які повинні набути чинності 1 липня, через непоінформованість та відсутність нормативної бази.
Як повідомив співголова «Нашого краю», мільйони українців з 1 липня стануть заручниками старої системи ЖКГ.

«1 липня людям, які живуть в багатоповерхівках, виконавчий орган місцевої ради має призначити управителя, якщо вони самі до того часу не визначаться із формою управління будинком», – повідомив Олександр Мазурчак.

За словами співголови «Нашого краю», влада не провела належної інформаційної кампанії для громадян щодо змін, які на них чекають. Тому партія подає до ВР відповідний проект закону, який передбачає додаткових півроку для інформування населення щодо змін в управлінні багатоквартирними будинками та доопрацювання нормативної бази.

Разом з тим «Наш край» вже розпочав відповідну інформаційну кампанію на місцях з консультування громадян.

Як відомо, згідно із Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» 1 липня 2016 року спливає термін, до якого громадяни мали створити ОСББ або обрати управителя для управління будинком. Якщо до цього часу вони не визначаться, виконавчий орган місцевої ради на конкурсній основі призначить управителя.

За даними дослідження, яке було проведено аналітичної групою SocioStream, 36,1% українців не знають про зміни у сфері ЖКГ, які мають набути чинності із 1 липня.