Через недолугу реформу Супрун-Ляшко ми увійшли в нову хвилю пандемії з катастрофічним дефіцитом лікарів, – «Наш край»

16.02.22fedorova bez - Через недолугу реформу Супрун-Ляшко ми увійшли в нову хвилю пандемії з катастрофічним дефіцитом лікарів, – «Наш край»

У нову хвилю коронавірусу Україна увійшла з дефіцитом лікарів та жахливими заборгованостями по зарплатам медикам. Про це заявила лікар-інфекціоніст та депутат партії «Наш край» Світлана Федорова.
«До такої плачевної ситуації привела недолуга реформа Супрун-Ляшко. Через фатальне недофінансування лікарі отримують копійки. Спеціалісти виїжджають у країни ЕС, які в умовах пандемії спрощують працевлаштування закордонних медиків. Українці не можуть підписати декларації з сімейними лікарями, хірурги працюють без медсестр. А в Україні тим часом почали звільняти лікарів, адже грошей на їх зарплату немає», – розповідає Федорова.
За її словами ситуація з боргами по зарплатам медикам катастрофічна. «Після бездумної обіцянки влади підняти лікарям і медсестрам ставки, їх масово переводять на 0,5 та навіть 0,25. Керівництву однієї державної лікарні довелося взяти кредит у банку, щоб виплатити медикам їх заробіток! І на фоні цього міністр охорони здоров’я публічно звітує, що лікарям не просто виплачують їх зарплати, а й видають підвищені ставки», – говорить лікар-інфекціоніст.
Тиждень тому «Наш край» запропонував лікарям по всій країні надіслати інформацію про реальну ситуацію з виплатою зарплат у медичних закладах. Кількість звернень шокує. Наприклад, в одній з лікарень Вінницької області медичним працівникам запропонували вибір: добровільна заява про перевід на 0,5 ставки, розрахунок за власним бажанням або звільнення по статті. На затримку зарплат скаржаться лікарі з Кіровоградської, Львівської, Одеської, Тернопільської областей. Медикам в Києві затримують до трьох місяців, а один з працівників поскаржився, що з листопада 2020 року чекає на лікарняні. У Кременчуцькій лікарні кажуть, що за грудень не отримали ковідні, як і зарплату за січень. І така ситуація по всій країні. Лікарі кажуть, що телефонують на гарячу лінію МОЗ, але результат нульовий.
«Ми в партії «Наш край» наполягаємо, що влада терміново має виплатити лікарям їхні зарплати. Також передбачити ліжкомісця в достатній кількості для очікуваного збільшення захворюваності, а в бюджеті на 2022 рік передбачити створення коронавірусного фонду з цільовим призначенням безпосередньо на медицину та доплати медикам, пов’язаних з лікуванням від коронавірусу. Ми закликаємо уряд зупинити вбивчу реформу Ляшко-Супрун, яка знищила медицину в Україні», – говорить депутат партії «Наш край» та лікар-інфекціоніст Світлана Федорова.
За її словами необхідно провести глобальний аудит лікарень і медичних закладів, який допоможе зрозуміти проблеми кожної установи, дасть розуміння, де найбільший дефіцит лікарів, медикаментів, обладнання. Після цього необхідно терміново забезпечити медичні установи всім необхідним для ефективної боротьби с ковідом.
За словами експерта пік захворюваності почне спадати у кінці березня – на початку квітня і десь до середини літа матимемо відносно спокійну ситуацію, яка знову вибухне восени, коли інфекціоністи очікують нову хвилю. Це буде новий мутований штам коронавірусу з новими симптомами і неочікуваними наслідками.