Антон Кіссе, Одещина: Ми об’єднуємо, а не роз’єднуємо людей

11.10.15

4 жовтня у концерт-холі ГК «Одеса» відбулася презентація кандидатів у депутати місцевих рад усіх рівнів від партії «НАШ КРАЙ».

Після заходу співголова політичної сили «НАШ КРАЙ» народний депутат України Антон Кіссе провів брифінг для журналістів. Наводимо деякі з висловлювань українського політика.

ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ

Ми живемо за складних часів. Коли руйнуються колишні стереотипи мислення і стилю роботи і не завжди є адекватна заміна. Коли багато в чому по живому ріжуть звичну географію територіальних одиниць без урахування результату. Коли намагаються переписати історію і не запитують у людей про їхнє ставлення до історичної пам’яті. Я відповідально заявляю, що ми не дозволимо провести так звану адміністративно-територіальну реформу без урахування думки громад. Реформа не повинна звестися до знищення того, що вже є, заради сумнівної економії бюджетних коштів. Потрібно будувати, а не руйнувати! Ми наполягаємо на тому, щоб враховувалися інтереси етнічних груп нашого багатонаціонального регіону. Ми не дамо уряду, у якого, за оцінками багатьох авторитетних політичних експертів, уже зібрані валізи, знищити нашу історію і нашу культуру, наші міста і села.

Ми повинні зберегти наш край, рідну землю, наші міста і села від розрухи і занепаду, вимивання мізків і сильних робочих рук, від безпам’ятства і зневіри.

ПРО МЕХАНІЗМИ КОНТРОЛЮ

І у нас є механізм громадського контролю і впливу на владу! Це – наша партія, партія нового типу, що використовує у своїх побудові та розвитку принципи зрілої демократії європейського зразка.

Партія «НАШ КРАЙ» – це колективне лідерство і колективна відповідальність. Ми спокійно обходимося без вождів і ляльководів! Ми вільні і відкриті! Наші цілі прості і зрозумілі. Ми об’єднуємо, а не роз’єднуємо. Ми за політику без майданів і барикад. Ми за реформи без шоку і болю. Ми пропонуємо бути патріотами свого краю не на словах, а в реальних справах.

ПРО КОНКРЕТНІ СПРАВИ

І такі справи вже є! Партія «НАШ КРАЙ» змусила владу звернути увагу на необхідність капремонту ключової магістралі Одещини – дороги Одеса–Рені. І вже ухвалено відповідний закон. На цьому не зупинимося. Ключові автомобільні артерії – будь то на півночі чи на півдні – повинні виконувати свою функцію, і ми лобіюватимемо питання будівництва та ремонту на всіх рівнях. Через посилення представництва нашої партії у місцевих радах з вибудовуванням вертикалі аж до Верховної Ради України ми зможемо вирішувати завдання з розвитку інфраструктури, відновити державну програму «Розвиток Придунав’я», реалізувати екологічні програми з порятунку природних джерел питної води, Куяльницького лиману. Підтримуючи наш вектор, у нас стає дедалі більше прихильників. Понад півтори тисячі кандидатів веде «НАШ КРАЙ» на місцеві вибори тільки в Одеській області!

ПРО ПЛАНИ

Наша команда йде на вибори, щоб під прапорами партії «НАШ КРАЙ» домагатися реальної передачі низки повноважень на місця, права на фінансову самодостатність громад – більше 50% заробленого на місцях повинно на місцях і залишатися. За цих умов буде мінімізовано фінансова залежність від центру і з’являться умови для створення необхідної інфраструктури, вирішення нагальних проблем громади.

Ми повинні розуміти, що, голосуючи за нас, люди дають нам доручення відстоювати їхні інтереси. Тому відкритість депутата і його підзвітність виборцю – це необхідна умова, яку партія висуває своїм кандидатам. Мандат – це не корона на голові і не царська грамота для вирішення своїх меркантильних інтересів. Мандат довіри – це праця, відповідальність, життя за принципом «ніхто крім нас».

Ми повинні створити муніципальні системи моніторингу та вирішення проблем соціально незахищених громадян. Оновлення застарілої інфраструктури ЖКГ, транспорту, комунікаційних систем, благоустрій територій, будівництво екологічних заводів для переробки сміття – такі прозаїчні, але життєво важливі речі також повинні робити і робитимуть наші місцеві депутати.

І ще багато чого іншого, що дасть нам змогу підвищити якість життя наших людей, нашого краю, спробувати побудувати Європу у себе в селі, у місті, а не чекати, коли наші керманичі виклянчать увагу Європи до нас.

ПРО ВИТОКИ СИЛИ

У нас багато землі, сильних аграрних господарств, у нашого народу достатньо розуму, працьовитості й хазяйської жилки. Нехай нам лише не заважають, а заробити ми зуміємо – і для себе, і для країни. Тож наше спільне завдання: через ефективність і самодостатність громад створити гідне життя для кожного. Наш край дасть нам для цього сили. Тепло рідної землі допоможе. Люди підтримають. Я в це вірю.