Акценти сесії Чернігівської облради від «Нашого краю»

17.05.17

Депутати Чернігівської обласної ради 17 травня проголосували за складання повноважень депутата Андрія Прокопенка, який був обраний від політичної партії «Наш край». Як зазначила керівник фракції «Наш край» в обласній раді Ольга Чередник, депутат написав заяву про складання своїх повноважень ще торік, але колеги з різних політичних сил кілька сесій не підтримували його бажання, тому схвалення цього рішення є важливим для фракції.

Андрій Прокопенко подякував колегам за спільну роботу. Цього разу голосування було успішним з другої спроби. За словами Ольги Чередник, тепер фракція «Нашого краю» у Чернігівській облраді поповниться новим депутатом, який «зайде» до ради за партійним списком.

Сесія обласної ради не стала розглядати питання про передачу ОТГ у користування лісів, запропоноване керівником фракції «Наш край». Депутати зняли питання з порядку денного. Хоча депутат облради від «Нашого краю» Ірина Грозенко наголосила, що проблема є актуальною для всіх новостворених громад та потребує вирішення. «Ми сьогодні звертаємося до керівництва держави щодо необхідності розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин і своїм же рішенням не дозволяємо користуватися громадам лісами. Це не послідовно», – підкреслила депутат.

Ольга Чередник прокоментувала, що питання залишається на порядку денному для представників «Нашого краю», адже воно стосується все більшої кількості ОТГ. Загалом влада пропонує завершити процес децентралізації і тільки потім передавати ліси. «Якщо говорити конкретно про Бахмацький район, то там має бути три громади, а створена тільки одна – Батуринська. Навіщо чекати, якщо вже зараз можна надати можливість громаді розпоряджатися лісами на своїй території?», – пояснила вона.

Також «Наш край» порушив питання можливої компенсації фермерам Чернігівщини за знищені посіви. Адже цього року погода не сприяє сільгоспвиробникам, у багатьох з них мороз знищив сходи, тож має бути передбачена компенсація із обласного бюджету для дрібних сільгоспвиробників. «Я думаю, що ми будемо працювати у цьому напрямі і готувати відповідну програму», – повідомила Ольга Чередник. У цілому сесія Чернігівської облради розглянула майже 70 питань. Фракція «Наш край» підтримала усі важливі для розвитку області рішення.