У Миколаєві «Наш край» почав створення потужного футбольного кластера

21.07.17

У Миколаєві «Наш край» почав створення потужного футбольного кластера. Про це стало відомо під час зустрічі Громадської спілки МФК «Миколаїв» з любителями футболу, представниками депутатського корпусу, журналістами.

Під час зустрічі попечитель клубу, депутат Миколаївської міської ради від партії «Наш край» Сергій Кантор заявив про те, що клуб пройшов процес перереєстрації і тепер має статус «громадського союзу». Вперше за столітню історію миколаївського футболу, адміністрація клубу і футболісти виходять за межі поля і починають займатися соціальним проектуванням.

Першою ластівкою, за словами Сергія Кантора, може стати проект Кластер «Миколаївський Футбол», мета якого вибудувати нову систему підготовки професійних спортсменів для миколаївського футболу, починаючи з дитячо-юнацьких шкіл, закінчуючи дорослим складом команди МФК «Миколаїв».

20106344_1905381139701305_122427875568859357_n

«Система підготовки футболістів на сьогоднішній день прогнила геть. Ми розуміємо, що якщо продовжувати нічого не робити, вже завтра миколаївський футбол буде втрачено для міста. Запуск цього проекту – це необхідність. Адже якщо не буде системи – не буде якісної підготовки, а якщо не буде підготовки – не буде професіоналів, а, отже, і перемог», – зазначив Сергій Кантор.

Він додав, що проектом передбачено починати підготовку футболістів для МФК «Миколаїв» ще в спортшколах. У разі запуску проекту, клуб запропонує школам матеріальну і фінансову допомогу для того, щоб спортсмени були одягнені, взуті, мали все необхідне для занять. У тому числі передбачено забезпечення правового захисту футболістів.
Для створення вертикалі, що постійно забезпечуватиме можливість професійного росту для юних миколаївських футболістів, Клубом вже зроблений перший крок – створено команди U 19 і «Миколаїв – 2».

У короткостроковій перспективі МФК «Миколаїв» планує також створення команди U 17 для того, щоб заповнити порожнечу вертикалі підготовки професійних футболістів. А в середньостроковій перспективі вирішено створити жіночу команду.

За словами головного тренера футбольного клубу Руслана Забранського, давно пора почати роботу над тим, щоб у МФК «Миколаїв» з’явилося жіноче обличчя.

«Ми щиро сподіваємося, що миколаївці підтримають нас у цій нелегкій починанні – розвитку футбольного кластера. У 2020 році миколаївському футболу 100 років. Ми хочемо відзначити ювілей з хорошими результатами, а для цього «Кластер «Миколаївський футбол» має запрацювати», – підкреслив Руслан Забранський.

Головний тренер миколаївців представив і новачків першої команди: воротаря Вадима Дмитроченко, захисників Василя Гаврилюка, Михайла Цебро, Олександра Лучик, півзахисників Сергія Герасимця, Романа Попова і нападника Ігоря Сікорського. Також до уваги гостей зустрічі був представлений і новий член тренерського штабу – Юрій Ярошенко, який зайняв місце помічника головного тренера.

По закінченню зустрічі всі бажаючі змогли сфотографуватися і взяти автографи у гравців і тренерського штабу МФК «Миколаїв».